Colours of Nature: 6 barevných stylů zrcadlících emoce

30. 8. 2019

shutterstock 288730367Barevný koncept fasádních barev Colours of Nature je kromě 4 barevných skupin inspirovaných přírodou dále rozdělený do 6 barevných stylů podle jejich odstínů.

Jednotlivé styly odpovídají různým architektonickým přístupům tak, aby byla zajištěna konzistentnost, synergie a optimální výsledek jak pro oči, tak pro mozek. Konečná podoba budovy by měla ve výsledku zrcadlit lidské emoce a evokovat určitou náladu.

Každý styl má svůj symbol a název, které představují zdroj jejich inspirace. Zákazníkům většinou doporučujeme kombinovat barvy ve stejném stylu, které jsou označeny stejným symbolem. Trochu odvážnější, ale stále ladící je potom kombinace dvou různých stylů/symbolů.

1. Urbanistický půvab

Tento styl se uplatní zejména na městských budovách, které mají působit elegantně, skvostně a zároveň vyzařovat určitý typ vážnosti. Typickým příkladem mohou být městské knihovny, muzea či divadla. Mezi barevné odstíny nejvíce ladící k barvám ze stylu Urbanistický půvab patří kromě barev z tohoto stylu i odstíny ze stylů Země tvarů a Romantický příběh.

2. Země tvarů

Vzory, rozměry a tvary jsou základním předpokladem tohoto stylu. To, co příroda vytvořila, bylo člověkem transformováno do různých částí a prvků budov. Mezi barevné odstíny nejvíce ladící k barvám ze stylu Země tvarů patří kromě barev z tohoto stylu i odstíny ze stylů Městská krajina a Urbanistický půvab.

3. Městská krajina

Tento styl se hodí do prostředí, kde se vyžaduje formálnost a soustředění. Pro jeho jednoduché geometrické linie vyhrává v místech s nadčasovým a klasickým designem. Ačkoliv jde o formální a urbanistický koncept, se svými bohatými tóny zelených a zemitých barev je také spojen s přírodou. Základní inspirací je scenérie Divokého západu a mystické tvary pohoří a útesů přenesené do architektonických tvarů a prvků.

Mezi barevné odstíny nejvíce ladící k barvám ze stylu Městská krajina patří kromě barev z tohoto stylu i odstíny ze stylů Kreativní vlny a Země tvarů.

shutterstock 10799350shutterstock 193745999shutterstock 9329839

 
4. Kreativní vlny

Hybridní styl Kreativní vlny spojuje kontrastní tvary a linie s cílem vyjádřit aktivní a pozitivní styl. Budovy, které upoutají na první pohled a vyzařují pozitivní vibrace prostřednictvím svých jednoduchých, hladkých a oblých tvarů. Charakter tomuto stylu propůjčily Mořské vlny, strmé útesy a rozsáhlé zelené pláně.

Mezi barevné odstíny nevíce ladící k barvám ze stylu Kreativní vlny patří kromě barev z tohoto stylu i odstíny ze stylů Městská krajina a Láska k přírodě.

5. Láska k přírodě

Láska k přírodě je přátelský a neformální styl spjatý s přírodou a s tichými místy nenarušenými člověkem. Vyznačuje se přirozeným designem s nestandardní povrchovou úpravou. Tvary jsou jednoduché a odolné vůči opotřebení. Barvy patřící do tohoto stylu symbolizují spjatost člověka s přírodou. Spolu s přírodními prvky jako tráva, mech, kůra, voda, bláto, hlína či kámen vytvářejí pocit domova.

Mezi barevné odstíny nejvíce ladící k barvám ze stylu Láska k přírodě patří kromě barev z tohoto stylu i odstíny ze stylů Romantický příběh a Kreativní vlny.

6. Romantický příběh

Tento styl je nejcitlivější, spjatý s bohémským životním stylem. Jemné barvy, křehké odstíny a delikátní design byly stvořeny proto, aby zdůraznily romantického ducha budovy. Styl, který reprezentují ornamenty a bohatá komplexní výzdoba, se zároveň pojí s přírodou a světem květů. Připomíná krásu rozkvetlých třešňových sadů a jemnost pupenů růží.

Mezi barevné odstíny nejvíce ladící k barvám ze stylu Romantický příběh patří kromě barev z tohoto stylu i odstíny ze stylů Láska k přírodě a Urbanistický půvab.

55363684shutterstock 444889537shutterstock 460571476

Kontaktujte nás

Obraťte se na spolehlivého partnera vaší stavby a navštivte naše Fasádní centrum CERESIT ve Velkém Meziříčí. Pokud máte jakýkoli dotaz, můžete nám také zavolat na číslo 604 226 400 nebo napsat e-mail přímo našemu specialistovi Rostislavu Maškovi na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 566 523 751
GREMIS, s.r.o.
Jihlavská 230,
594 01 Velké Meziříčí
 
Nahoru